Blog
Korzyści z instalacji pompy ciepła
Pompy ciepła służą do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej a do tego celu wykorzystują wyłącznie odnawialne źródła energii, takie jak powietrze, woda i grunt. Oznacza to ogromne korzyści dla środowiska naturalnego – pompy ciepła nie emitują szkodliwych gazów cieplarnianych ani pyłów będących efektem spalania paliw stałych. Poza tym dzięki pompie zmniejsza się zużycie naturalnych zasobów i złóż, które nieuchronnie się kurczą. Bez wątpienia technologie wykorzystywane w pompie ciepła i odnawialne źródła energii to technologie przyszłości, które wkrótce na stałe zagoszczą w naszych domach i zastąpią tradycyjne metody ogrzewania.
Co jest potrzebne do instalacji ogrzewania podłogowego?
Ogrzewanie podłogowe coraz częściej wybierane jest do nowoczesnych energooszczędnych domów jednorodzinnych. Ponieważ jest to ogrzewanie niskotemperaturowe, to system dobrze pracuje z kotłem kondensacyjnym lub pompą ciepła. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu możliwa jest równomierna dystrybucja ciepła w całym pomieszczeniu. Podłogówka długo się nagrzewa i długo stygnie, a więc powoli oddaje ciepło, co pozostaje nie bez znaczenia dla kosztów ogrzewania domu.
Czy warto zainstalować ogrzewanie podłogowe w swoim domu?
Ogrzewanie podłogowe w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, co wynika z obniżenia zapotrzebowania współczesnych budynków na ciepło. Podłogówka jest ogrzewaniem niskotemperaturowym, które uznawane jest za bardziej energooszczędne niż ogrzewanie grzejnikowe i w porównaniu do tradycyjnych kaloryferów zapewnia równomierny rozkład temperatur na całej powierzchni, bez chłodniejszych i cieplejszych miejsc. Pozostaje to nie bez znaczenia dla zachowania odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniach – dzięki podłogówce można zniwelować uczucie suchości.
Jak działa kocioł elektryczny?
Kocioł elektryczny to źródło ciepła, które nie emituje spalin, a więc jest całkowicie przyjazne dla środowiska naturalnego. Co więcej, energia elektryczna potrzebna do pracy kotła może pochodzić z odnawialnych źródeł energii. Decydując się na montaż kotła na prąd, warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną o odpowiednio dobranej mocy.
Błędy najczęściej popełniane przy montażu paneli fotowoltaicznych
Dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne można znacznie obniżyć rachunki za prąd i zyskać większą niezależność od podwyżek cen energii. Nie bez znaczenia jest też poprawa jakości powietrza w najbliższym otoczeniu gospodarstwa i praktycznie bezobsługowy sposób pozyskiwania prądu: czysty, wygodny, dostępny przez cały rok. Choć instalacja paneli nie jest trudna, możliwe jest popełnienie błędów podczas ich montażu, zwłaszcza gdy próbuje się złożyć system samodzielnie.
Kolektory słoneczne a instalacja fotowoltaiczna
Kolektory słoneczne są nowoczesnymi urządzeniami, które służą do przetwarzania energii słonecznej w ciepło. Wydajność tych urządzeń w dużej mierze zależy od zastosowanej technologii oraz od jakości użytych do ich produkcji materiałów.
Wady i zalety instalacji fotowoltaicznej
Przez ostatnie lata panele fotowoltaiczne zagościły an dachach wielu Polskich domów. Mimo ich popularności wiele osób zastanawia się, czy mają one jakieś wady, Dlatego poniżej umieściliśmy krótką listę wad i zalet instalacji PV.
Ogrzewanie pompą ciepła w parze z fotowoltaiką
Decydując się na termomodernizację obiektu mieszkalnego lub realizując nową inwestycję, warto wziąć pod uwagę dostępne obecnie na rynku ekologiczne rozwiązania.
W jakie instalacje grzewcze warto zainwestować?
Efektywne i ekonomiczne, wygodne w użyciu i zgodne z obecnie promowanym ekologicznym podejściem w kwestii ograniczenia emisji spalin.